Arhimedovi učenici – uspešni sportisti

Lazar Borisavljević je učenik prvog razreda u Srednjoj školi i gimnaziji Arhimed.

Lazar punih 11 godina sa puno ljubavi trenira hokej, sport koji se smatra najbržim sportom na svetu.

Godine 2010. prve korake na ledu napravio je u  školi klizanja,   a već 2012. godine postaje član Hokej kluba “Crvena Zvezda”. Sledeće godine prelazi u Hokej klub “Partizan” i po prvi put nastupa na takmičenjima i turnirima u najmladjim selekcijama. Pozicija na kojoj igra je levo krilo. Od prvog nastupa pa do danas Lazar je učestvovao na prestižnim medjunarodnim i domaćim turnirima:

1. u Beogradu, Novom Sadu i Subotici;
  2. u Sarajevu, Sloveniji i Italiji;
  3. u Bugarskoj, Sloveniji (Bled,Maribor,Ljubljana);
  4. u Hrvatskoj i Sloveniji;
  5. i 2018. u Madjarskoj i Češkoj;
  6. i 2019. u Ukrajini i Madjarskoj;
  7. u Rusiji (Moskva).

Do sada je odigrao preko 300 medjunarodnih utakmica i preko 500 utakmica u zemlji. Ponosni je vlasnik preko 30 medalja sa raznih takmičenja.

Lazar Borisavljević je ove godine je imao veliku čast i zadovoljstvo da po prvi put u dresu Srbije u sklopu reprezentacije Srbije za uzrast do 15 godina učestvuje na medjunarodnom takmičenju. Srednja škola i gimnazija Arhimed je ponosna na svog učenika i raduje se svakom njegovom novom uspehu, sigurna da će ih tek biti u narednim godinama.