Učenici Arhimeda na času izbornog predmeta Osnovi geopolitike

Na časovima izbornog predmeta Osnovi geopolitike učenici treće godine Srednje škole i gimnazije Arhimed realizovali su projekat pod nazivom Ekonomija razvijenih država
prva generacija maturanata

Prva generacija maturanata Arhimeda

U sredu 16. juna Srednja škola i gimnazija “Arhimed” ispratila je prvu generaciju maturanata.
Uspeh Arhimedovih učenika na 8. NIS olimpijadi

Uspeh Arhimedovih učenika na međunarodnom takmičenju 8. NIS olimpijada iz ruskog jezika

Na 8. NIS olimpijadi učenik Srednje škole i gimnazije "Arhimed", Vladimir Vulović, osvojio je četvrto mesto

MEĐUNARODNI DAN DECE – 1. JUN

Danas se širom planete obeležava Međunarodni dan dece. Međunarodni dan dece je ustanovljen na prvoj Svetskoj konferenciji o dobrobiti dece 1925. godine u Švajcarskoj.
Milutin Milanković

Na današnji dan rođen je Milutin Milanković i tim povodom Srednja škola i gimnazija Arhimed posvetila je časove životu i radu našeg velikog naučnika.
Arhimed - Srednja škola i gimnazija

Obrazovanje za održivi razvoj

U Srednjoj školi i gimnaziji Arhimed u Beogradu, u okviru izbornog predmeta Obrazovanje za održivi razvoj, u utorak 18. maja, organizovano je stručno predavanje za učenike drugog razreda.
Superupijajući polimer

Superupijajući polimeri

Učenici trećeg razreda Srednje škole i gimnazije "Arhimed" izveli su hemijski eksperiment, uz pomoć nastavnika, a kao rezultat dobili su superupijajući polimer.
Medjunarodni dan ptica selicaWater photo created by wirestock - www.freepik.com

Međunarodni dan ptica selica – 14. maj

Danas su učenici Srednje škole i gimnazije “Arhimed” sa svojim nastavnicima posvetili dva časa obeležavanju Međunarodnog dana ptica selica.

Konkurs “Mojih 5 minuta”

Međunarodni konkurs "Mojih 5 minuta" posvećen mladima pokrenut od strane učenika Srednje škole i gimnazije "Arhimed".
Hiljaditi čas - fb

Srednja škola i gimnazija “Arhimed” objavila hiljaditi čas u nastavi na daljinu

Formalno obrazovanje menjalo se kroz istoriju, a naročito su promene bile povezane sa velikim događajima, industrijskim i tehnološkim revolucijama.
Vaskrs - Farbanje jaja

Vaskrs / Uskrs

U susret najradosnijem hrišćanskom prazniku, Vaskrsu, u Srednjoj školi i gimnaziji “Arhimed” održana je likovna radionica “Oslikavanje jaja”.
Čuvam te

Čuvam te!

Vlada Republike Srbije uz podršku Kancelarije za informacione tehnologije i elektronsku upravu pokrenula je projekat za uspostavljanje nacionalne platforme za prevenciju i suzbijanje nasilja u školama pod nazivom "Čuvam te".