Arhimed - Srednja škola i gimnazija

Podsetimo se naše istorije…

“Seča knezova” je ubijanje najviđenijih vođa srpskog naroda, koja se dogodila 1804. godine, kada su janjičarske starešine - dahije, počele pogubljenja u pokušaju da spreče pobunu protiv njihovog zuluma.
Arhimed - Srednja škola i gimnazija

Od kada se proslavlja Nova godina

Prva proslava Nove godine dogodila se pre oko 4.000 godina u starom Vavilonu. Od tada su se običaji dosta promenili, pa se u različitim zemljama ovaj praznik proslavlja na različite načine.

Međunarodni dan migranata

Današnji dan je Srednja škola i gimnazija “Arhimed” posvetila obeležavanju Međunarodnog dana migranata, čija su prava ugrožena

Međunarodni dan ljudskih prava, 10. decembar

„Sva ljudska bića rađaju se slobodna i jednaka u dostojanstvu i pravima. Ona su obdarena razumom i svešću i treba jedni prema drugima da postupaju u duhu bratstva"

Predstavljamo nastavnika – Milan Mika Aćimović

Ponosno vam predstavljamo nastavnika Muzičke kulture MILANA MIKU AĆIMOVIĆA, dirigenta i kompozitora

SIMBOL DANA PRIMIRJA – NATALIJINA RAMONDA

Kao državni praznik, ustanovljen je u znak sećanja na 11. novembar 1918. godine kada je u Francuskoj u specijalnom vagonu maršala Ferdinanda Foša u 11 časova potpisano primirje u Prvom svetskom ratu.

Svetski dan prosvetnih radnika

Svetski dan prosvetnih radnika se održava u celom svetu svake godine na dan 5. oktobra, dok se Dan prosvetnih radnika u Srbiji obeležava 8. novembra. U današnjim izmenjenim uslovima, zbog pandemije COVID-a 19, na nastavnicima je još veći zadatak da nastavni proces izvedu na najbolji mogući način koristeći različite modele nastave.
vrsnjacko nasilje

Predavanje o merama zaštite i prevencije od virusa Kovid 19

Nova školska godina u Srednjoj školi i gimnaziji počela je sa nestrpljenjem. Učenici su se uželeli školskih klupa i novih znanja, druženja i upoznavanja sa novim drugarima.
Procedura i dokumenta za upis u srednju školu

Uspešni učenici Srednje škole i gimnazije Arhimed

Srednja škola i gimnazija Arhimed raduje se uspesima naše učenice Tare Katarine Ćirković, a poznata po negovanju talenata pružiće joj kvalitetnu nastavu u okviru gimnazije, sa akcentom na umetničke predmete koji su Tarin izbor.

Zašto je gimnazija pravi izbor za vašeg budućeg srednjoškolca?

Završetak osnovne škole i uspešno polaganje ispita male mature pred đake stavlja nove dileme. Koje srednje škole navesti na listi želja? Izbor se ugrubo može podeliti na dve opcije – gimnazije i srednje stručne škole.