Svečana dodela nagrada pobednicima konkursa Mojih 5 minuta

Srednja škola i gimnazija Arhimed podstaknuta inicijativom svojih učenika, raspisala je u toku prošle školske godine međunarodni konkurs Mojih 5 minuta koji je imao za cilj da omogući mladima od 13 do 18 godina da predstave svoje veštine, znanja i sposobnosti.
Clean Up the World

„Očistimo svet “ je jedna od najvećih ekoloških kampanja u svetu. U Srednjoj školi i gimnaziji "Arhimed" već drugu godinu obeležava se ovaj datum kroz različite aktivnosti.
Međunarodni dan pismenosti

Međunarodni dan pismenosti obeležava se širom sveta 8. septembra.
Fizioterapetski tehničari Srednje škole Arhimed

Fizioterapetski tehničari Srednje škole Arhimed i praksa na triatlonu

Na današnjim časovima u Srednjoj školi Arhimed, na smeru fizioterapeutski tehničar, gost je bio dr Milan Ilić, specijalista fizikalne medicine i terapije.
Krenuli smo u novu školsku godinu po starom

Srednja škola i gimnazija „Arhimed" spremno je krenula u novu školsku godinu očekujući u školskim klupama svoje nove i stare učenike.

Tara Katarina najmlađi panelista FOKUS Festa

Naša učenica Tara Katarina je najmlađi panelista FOCUS Festa u organizaciji Beogradske Akademije, BAPUSS

Učenici Arhimeda na času izbornog predmeta Osnovi geopolitike

Na časovima izbornog predmeta Osnovi geopolitike učenici treće godine Srednje škole i gimnazije Arhimed realizovali su projekat pod nazivom Ekonomija razvijenih država
prva generacija maturanata

Prva generacija maturanata Arhimeda

U sredu 16. juna Srednja škola i gimnazija “Arhimed” ispratila je prvu generaciju maturanata.
Uspeh Arhimedovih učenika na 8. NIS olimpijadi

Uspeh Arhimedovih učenika na međunarodnom takmičenju 8. NIS olimpijada iz ruskog jezika

Na 8. NIS olimpijadi učenik Srednje škole i gimnazije "Arhimed", Vladimir Vulović, osvojio je četvrto mesto

MEĐUNARODNI DAN DECE – 1. JUN

Danas se širom planete obeležava Međunarodni dan dece. Međunarodni dan dece je ustanovljen na prvoj Svetskoj konferenciji o dobrobiti dece 1925. godine u Švajcarskoj.
Milutin Milanković

Na današnji dan rođen je Milutin Milanković i tim povodom Srednja škola i gimnazija Arhimed posvetila je časove životu i radu našeg velikog naučnika.
Arhimed - Srednja škola i gimnazija

Obrazovanje za održivi razvoj

U Srednjoj školi i gimnaziji Arhimed u Beogradu, u okviru izbornog predmeta Obrazovanje za održivi razvoj, u utorak 18. maja, organizovano je stručno predavanje za učenike drugog razreda.